foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel : 0322 515 83 51
Gsm:0530 261 84 03

İşte Bebeklerimiz

069220
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Toplam
2
24
225
68810
321
579
69220

İp Adresiniz 18.206.13.203
2023-12-09 00:29

Hastalıkta ve Sağlıkta Aile Hekiminiz Yanınızda...! #AileHekiminiziErkenTanıyın. HASTA KABULE KAYIT İŞLEMLERİNDE; NÜFUS CÜZDANI-EHLİYET-PASAPORT-VERGİ KİMLİK KARTI; BU BELGELERDEN EN AZ BİRİNİN GÖSTERİLMESİ ZORUNLUDUR....! TAHLİLLER 08:30-11:00 ARASINDA YAPILMAKTADIR! TAHLİL SONUÇLARINI 15:30'DA AİLE HEKİMİNİZDEN ALABİLİRSİNİZ...!

           Aile Sağlığı Merkezimizde 7 Aile Hekimi, 7 Aile Sağlığı Elemanı ve 3 Yardımcı Sağlık Personeli, 2 Hizmetli ile hizmet verilmektedir.

       Herhangi bir hizmet için ASM ye başvuran vatandaşlarımız Hasta Kabul Sistemi giriş yapılarak bağlı olduğu Aile Hekimine yönlendirilmektedir.

         Verilen hizmetler arasında: Muayene, düzenli kullanılan İlaçların yazılması, Laboratuvar, Aile Planlaması Hizmetleri, Gebe Takibi, Bebek Takibi, Aşılama, Acil müdahele, Enjeksiyon, Pansuman vb. hizmetler yer almaktadır.

 


Aile Sağlığı Merkezinde verilen hizmetler;

1) Poliklinik hizmetleri
2) Koruyucu Sağlık Hizmetleri
3) 15-49 Yaş Kadın İzlemleri
4) Gebe ve Lohusa İzlemleri
5) Bebek ve Çocuk İzlemleri
6) Obezite İzlemleri
7) Aile Planlaması Hizmetleri
8) Enjeksiyon ve Pansuman Hizmetleri
9) Tetkik ve Tahlil Hizmetleri
 
 
Amacımız;
Bilimi en güncel hali ile kullanan, sağlık hizmeti alanı ve sunanı ile bir bütün olarak en üst düzeyde sağlık çıktılarına ve memnuniyete sahip olan ideal "A" sınıfı standartlarında bir Aile Sağlığı Merkezi olmaktır.
 
 
 

Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi (ESİM) Uygulaması

Sağlık Bakanlığımız tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi'ni kullanamayan işitme engelli hastalarımız için Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi (ESİM) kuruldu. İşaret dili bilen 7 personelin görev yaptığı merkezde görüntülü bağlanan işitme engelli vatandaşlarımıza 7/24 kaliteli hizmet verilmektedir. 

         ESİM Projesi ile işitme engelli vatandaşlarımız acil durumlarda kişisel akıllı telefonlarına ücretsiz olarak indirebilecekleri mobil uygulamalar aracılığıyla 112 Acil Servis'e anında ihbar yapabilirler, dilerler ise görüntülü konuşma başlatabilir yada anlık mesajlaşma yapabileceklerdir. Bu sayede İlk müdahalenin çok önemli olduğu Acil Durum vakalarında ciddi zaman kayıpları önlenebilir. Mevcut son teknoloji kullanılarak geliştirilen uygulamalar sayesinde tek tuşla 112 Acil Servis'e ihbarda bulunabilir ve ihbar ile birlikte GPS kullanarak konumunuzu gönderebilir, ayrıca dilerseniz olay yerine ait fotoğrafları gönderebilirsiniz.

        ESİM Projesi işitme engelli vatandaşlarımızı acil durumlarda hayata bağlamak üzere Sağlık Bakanlığı’nca geliştirilmiştir. Proje ile birlikte engelli vatandaşlarımız kişisel telefonlarına ücretsiz olarak indirecekleri mobil uygulamalar aracılığıyla 112 Acil Servis’e anında ihbar yapabilir, dilerler ise görüntülü konuşma başlatabilir ya da anlık mesajlaşma yapabilirler. Saniyelerin bile çok büyük önem arz ettiği Acil Durum vakalarında ciddi zaman kazabilirler. Mevcut son teknoloji kullanılarak geliştirilen uygulamalar sayesinde tek tuşla 112 Acil Servis’e ihbarda bulunabilir ve ihbar ile birlikte GPS kullanarak konumunuzu gönderebilir ve dilerseniz kazaya ait fotoğrafları gönderebilirsiniz.

         ESİM ile işitme engelli vatandaşlarımız 7/24, Acil bir sağlık sorununda ambulans talep edebilmekte, MHRS üzerinden muayene randevusu alabilmekte, Muayene olurken, tahlil-tetkik yaptırırken veya sonuç gösterirken tercüme hizmeti alabilmektedir.